Back to top

Suzanne Lohnes-Croft

Suzanne Lohnes-Croft is a current member of the Legislative Assembly - View Current Profile

Full Name:
Suzanne Lohnes-Croft

ConstituencyStart Date
Lunenburg May 30, 2017 — Present
Lunenburg October 8, 2013 — April 30, 2017

Party History

  • Liberal
    (October 8, 2013 — Present)

Position History

  • Deputy Speaker
    (September 25, 2017 — Present)
  • Ministerial assistant to the Minister of Education and Early Childhood Development (Early Years)
    (June 28, 2017 — Present)

Previous Occupations

  • Early Childhood Educator
  • Volunteer

This is the archived biography page for the current member of the Legislative Assembly, Suzanne Lohnes-Croft